Kırışıklık Giderici Bantlar

kırışıklık giderici bantlar

Kırışıklık giderici bantlar, ciltteki ince kırışıklıkları botoks etkisi yaparak düzeltmeye yarayan bir kozmetik ürünüdür. Cildimize, özel üretilen bir bant yapıştırarak kasların tembelleştirilmesi amaçlanır.

Bu bantlarda herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Sadece cildin dış yüzeyine bant yapıştırılarak yüzdeki kasların hareket etmemesi sağlanır. Böylelikle botoks etkisine benzer bir etki oluşur.

Bu kırışıklık giderici bantlar, yüzümüzdeki tüm kırışıklıklara yapıştırılabiliyor. Botokstaki sınırlılıklar bu bantlarda. yok. Örneğin; botoks, ağız kenarındaki parantez çizgilerine uygulanamazken, bantlar uygulanabiliyor.

Gündüz kullanımı estetik olarak pek hoş görünmüyor. Bu yüzden, gece kullanılmasını tavsiye ediyorum. Ben hafta sonlarını evde geçireceksem, gündüz de kullanıyorum. Kırışıklık giderici bantlardan istenilen sonuç alınabilmesi, her gün kullanılmasına bağlıdır. Benim kullandığım kırışıklık gidereci bantları veya benzerlerini internetten bulabilirsiniz.

Ben her gece alnıma bu kırışıklık bantlarını yapıştırıp yatıyorum. Kullanmaya başladıktan iki, üç hafta sonra çevremdekiler sonuçları farketti. Uzun vadede ise etkileri inanılmazdı. Benim ilk zamanlar aldığım tepkiler çok güzeldi. Görenler, ”yüzüne ne yaptın? Kaşlarını mı aldırdın? Yüzüne maske mi yaptın?” diyorlardı. Halbuki, sadece bant yapıştırıp yatıyordum her gece. Alnımdaki kırışıklıklar dümdüz olmuştu. Gençleşmiştim. Herhangi bir botoks, iğne, ilaç kullanmadan yüzdeki ince kırışıklar düzeliyor.

Kırışıklık giderici bantlar kullanarak kırışıklıkları gidererek daha mutlu bir hayat sürmek mümkün. Tabii sağlıklı gıdalar tüketerek vücudumuza da özen göstermeliyiz.

Kırışıklık giderici bantlar, genellikle ciltteki kırışıklıkları geçici olarak azaltmaya yardımcı olmak için kullanılan kozmetik ürünlerdir.

Kırışıklık Giderici Bantlarla İlgili Temel Bilgiler

1.Nasıl Çalışır: Kırışıklık giderici bantlar, cilt üzerine yapıştırılan, çok ince olmayan yapışkan bantlardır. Bu bantlar cildi gerer ve kırışıklıkları geçici olarak düzeltirler. Genellikle burun, göz çevresi, en çok da alın gibi belirli bölgelerin kırışıklıklarını gidermede kullanılır.

2. Geçici Etki: Kırışıklık giderici bantlar, cildi anlık olarak düzeltir, ancak etkileri geçicidir. Kalıcı olması atlamadan, her gün kullanmaktan geçer. Yani bantı çıkardığımızda cildimiz eski kırışıklıklarına kısa süre içinde geri döner.

3. Kullanım Talimatları: Her ürünün kendine ait bir kullanım talimatı vardır. Genellikle kuru ve temiz bir cilde uygulanması önerilir. Bununla birlikte, belirli bir süre ciltte tutulması gerekir.

4. Yan Etkileri: Hassas cilde sahip kişilerde tahrişe neden olma olasılığı düşük de olsa vardır. Alerjik reaksiyon oluşması sizin hijyene ne kadar sadık kaldığınızla ilgilidir. Bu nedenle ürünü hiç kullanmadan önce ve her kullanımdan sonra mutlaka sabun ile yıkamalısınız.

5. Alternatifler: Botoks yaptırmak. Kırışıklık giderici bantlar, botoks yaptırmak istemeyenler için bir seçenektir. Fakat devamlı bant yapıştırarak uyumak istemeyenler botoks seçeneğini düşünebilirler. Yine de benim düşüncem, bantların devamlı kullanılmasından yanadır. Çünkü vücudunuza herhangi bir madde girişi olmadan, haricen kullanılan bir bantla aynı etkiyi yakalıyorsunuz.

Çeşitli kategorilerde sizlere sunduğum yazılarımı merak ederseniz buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

“Kırışıklık Giderici Bantlar” üzerine 6 yorum.

Bir yanıt yazın