Ginger Shot (zencefil suyu)

Ginger shot, namı diğer zencefil suyu. Zencefil suyuna bazı meyve suları eklenerek elde edilen çok faydalı içecektir. İstediğiniz meyvelerle karışım yapabilirsiniz. Genellikle limon, portakal, mandalina, elma kullanılıyor. Bazen de sarımsak, zerdeçal, karabiber kullanılarak yapanlar da az değil.

Dünya çapında yeni trend olan bu içeceğin tadı bazen nahoş olabiliyor. Bu yüzden çok küçük şişelere konularak iki yudumda tüketilmesi sağlanıyor.

Antioksidan özelliklere sahip olan ginger shot adlı zencefil suyunu genellikle, bağışıklığı güçlendirmek veya sindirimi desteklemek için kullanırlar.

Ginger Shot (zencefil suyu) Malzemeleri Ve Yapılışı

Ginger shot yapmak için şu basit tarifi özetleyecek olursak:

Malzemeler:

 1. Taze zencefil kökü
 2. Yarım limon suyu
 3. Bir çay kaşığı bal (şeker hastaları eklememelidir.)
 4. 1 su bardağı su

Yapılışı:

 1. Taze zencefilin kabuklarını soyun ve küçük parçalar halinde doğrayın.
 2. Doğradığınız zencefili mutfak robotunda iyice ezin.
 3. Limonun suyunu zencefil püresine ekleyin. Ya da başka bir meyve de olur.
 4. İsteğe bağlı olarak bir çay kaşığı bal ile tatlandırabilirsiniz. Veya hiç katmasanız da olur.
 5. Su ekleyerek karışımı tekrar karıştırın.
 6. Elde ettiğiniz karışımı süzgeçten geçirerek içeceğinizi pürüzsüzleştirebilirsiniz. Ya da tortulu bırakın.
 7. Süzülmüş ginger shot’u bir bardakta servis edin. Ama küçük şişelerde her yere giderken götürüp ihtiyaç duyduğunuzda kullanıb.

Yukarıdaki malzemeleri bir robottan geçirerek hazırlayınız. Bu ezik malzemeleri bir tülbent içine alarak süzünüz. Suyunu aldığınız malzemeleri küçük şişeciklere alarak günlük öğünlerinize eklemeli ve sağlıklı bir alışkanlık edinmelisiniz.

Ginger shot içerisindeki malzemelerden olan zencefil, antioksidan özelliklere sahiptir. Bu yüzden bazı insanlar bu içecek sayesinde bağışıklık sistemlerini güçlendirip, sindirim sağlıklarını desteklerler.

Bununla birlikte, içimi biraz sert olabildiği için, küçük şişelere bölerek her gün bir tane tüketmek çok daha kolay olacaktır. Bir iki yudumda kolayca bittiğinden zor gelmeyecek ve devamlılık kazanmak kolaylaşacaktır.

Tabii ki bu bilgileri uygulamadan önce doktorunuza danışıp onun da görüşlerini almalısınız. Her bünye bu iksiri farklı karşılar.

Sitemizin kategorilerinden ilginizi çekeceğine inandığım sağlık bölümünün liknini buraya bırakıyorum. Tıklayarak çok harika bilgileri inceleyebilirsiniz.

Başka bir siteden bilgi almak isterseniz buraya çeviri de gerektirecek bir link daha ekliyorum.

Bir yanıt yazın