ATKESTANESI KREMININ FAYDALARI

Atkestanesi kreminin faydaları nelerdir size onu anlatacağım bugün. Bu mucize bitkinin çok fazla bilinmemesine şaşırıyorum. Neredeyse iyi gelmediği bir hastalık yok. Güzellik de veriyor. EE o zaman neden daha fazla kullanmıyoruz bu kremi? Ben atkestanesi kremiyle kas ağrılarım sayesinde tanıştım. Sevgili komşumun bana ’’ bu kremi sür çok iyi gelecek’’ demesiyle. Pek inanmasam da kırmamak için almıştım. İyi ki almışım. İyi ki beni bu kremden haberdar etmiş.     

atkestanesi kreminin faydaları

Atkestanesi Kreminin Faydaları Nelerdir?

    Güzellik ve kozmetik alanında da kullanıldığı gibi sağlık alanında da faydalanılan bir bitkidir. At kestanesi kreminin faydaları saymakla bitmez. Bunlara şöyle kısaca bir göz atacak olursak; Kan dolaşımını hızlandırarak cildin canlı ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Genç Cildi daha sıkı ve gergin yaptığı için gözenekleri kapatır. Eğer cildinizde damarlı bir görüntü varsa, veya kılcal damar varisleriniz varsa bunlara kısa bir süre sonra etki ediyor.

    Atkestanesi kreminin diğer faydası da eklem ve kas ağrılarını ciddi miktarda hafifletir. Yumuşak doku şişmesi ve bağırsak mesane sorunlarında kullanılır. Günümüzde bacaklardaki damar problemleri (kronik venöz yetmezlik) , ödem, hemoroid tedavilerinde kullanılır.

ATKESTANESİVE KOZMETİK

     Atkestanesi kreminin faydalarını daha detaylı anlatayım. Mesela bu bitkinin içeriğinde bulunan apigenin sayesinde sarkan deri toparlanarak kırışıklıklar giderilir. Böylelikle yaşlanmayı da geciktiren bir yapısı vardır, üstelik damar üzerlerine sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanması demek öncelikle beyin sağlığının korunması, kronik stresin ve yorgunluğun giderilmesi demektir. Bu sayede damar tıkanıklıklarını da önlemektedir. Böylelikle Romatizma hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Atkestanesi kreminin faydalarından biri de güzelleştirmesi. Ciltteki sivilce ve damarlı görüntüyü yok etmede etkilidir. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korur, vücuttaki ödemi alır, yağı saça sürüldüğünde çok iyi gelir, dökülmesini engeller. At kestanesi kreminin faydaları yanında zararları da var. Bu bitki işlemden geçmeden tüketilirse çok ciddi sağlık sorunlarına hatta ölüme bile sebep oluyor. Çünkü içeriğinde ‘’ eskulin’’ adı verilen zehirli bir madde var. Bu eskulin maddesi DNA hasarına yol açıyor. Baş ağrısı, felç, mide bulantısı ile komaya sokabiliyor ve bu durum bazen ölümle bile sonuçlanabiliyor. Yani at kestanesini doğada bulduğumuz haliyle asla tüketemeyiz. Mutlaka işlemden geçmesi gerekir.

     Atkestanesi kreminin faydalarını çeşitli bitkilerle karıştırarak da artırmak mümkün. Nitekim bu kremin üretiminde bazı firmalar içine biberiye, sarı kantaron bitkisi, nane gibi bitkilerle etkisini daha da artırmışlardır. Kısacası bu sayede kullanım alanı çeşitlenerek, kolaylaşmıştır.

Atkestanesi kreminin faydaları ile ilgili farklı bilgiler ve bakış açıları için buraya tıklayabilirsiniz. Sayfamızın sağlık bölümünde farklı konularda bilgilendirici yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

“ATKESTANESI KREMININ FAYDALARI” üzerine 8 yorum.

  1. Geri bildirim: Eşek Sütü Kremi | Tek Derdim .com | EŞEK SÜTÜ KREMİ

Bir yanıt yazın