EŞEK SÜTÜ KREMİ

eşek yavrusu kırlarda koşuyor

Eşek sütü kremi ile ilk kez, satıcının elime zorla sürmesiyle tanıştım . Ellerim o kadar yıpranmıştı ki, bir anda talaşlı deri dümdüz pürüzsüz oluvermişti. Hiç abartmıyorum. Anında cildim çorak toprak gibi kremi içti. dümdüz oldu.

Eşek sütü kremi ellere ve yüze sürülebiliyor. Hem de gece ve gündüz ayrımı olmadan. Tam benlik. Çünkü, geceyi gündüz, gündüzü gece kullanarak işi batırdığım için fazla düşünmeyi gerektirmemesi benim için iyi oldu.

Fuarda karşılaştığım bu eşek sütü kremini almadan uzaklaşıyordum ki…Yürüdüm, yürüdüm, baktım ellerime. Sonra döndüm geriye, ” ya sen ne sürdün böyle ne var bunun içinde?” dedim. ”Eşek sütü kremi bu ”dedi satıcı, içinde eşek sütü varmış. Aldım hemen hazine bulmuş gibi attım çantaya.

Şimdi ellerime, yüzüme hatta boynuma sürüyorum, yumuşacık yapıyor. Dümdüz oluyor cildim. Sonra araştırdım, gördüm ki içindeki maddeler o kadar faydalıymış ki… Bu faydanın sebebi, eşek sütünün anne sütüne oldukça denk sahip olması bence.

Gelin şimdi bakalım bu krem başka nelere iyi geliyor ve içinde hangi vitaminler var.

Eşek Sütü Kremi Nelere İyi Gelir

Bu sütte laktoz miktarı biraz fazla ama, A vitamini, B1 vitamini,B2 vitamini, C vitamini, E vitamini açısından oldukça zengin. İmmün sistem hastalıklarına çok iyi gelen bu sütün diğer bir olumsuz yanı, biraz pahalı olması. Bunun sebebi de dişi bir eşeğin bir günde ancak yarım litre kadar süt verebiliyor olması.

Astım bronşit gibi üst solunum yollarının iyileşmesinde küçümsenemeyecek bir paya sahip olan değerli bir gıda eşek sütü. Kolon kanseri, sedef hastalığı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve kemik erimesi, iyi geldiği hastalıklardan.

Eşek sütü çiğ olarak kullanıldığında etkisinin çok daha fazla olduğu biliyoruz. Bu yüzden pişirilerek değil de çiğ olarak kullanılması tavsiye ediliyor.

Üç yetiş kin eşeklerin portresi

Kozmetik alanında ise, eşek sütü kremi, güneş lekelerinin giderilmesinde, akne, sivilce, yaşlılık izleri, kırışıklıklara iyi geliyor. İçinde D ve B vitaminleri ile omega3 bulunuyor. Güzelleşmenin arkasında da bu değerli vitaminler var tabi ki.

Beni en çok ilgilendiren kısmı, kırışıklıkları gidererek yaşlanmayı geciktirmesi tabi ki.

Çiğ olarak eşek sütünü bir pamuğa bandırarak cildimizi sildiğimiz taktirde sonuçlara çok ama çok şaşıracakmışız. Kullananlar öyle diyor. Öyleyse deneyelim ve görelim eşek sütü kremi neler yapıyormuş bakalım.

Daha farklı bir yazıdan da bilgi almak isterseniz buraya linki bırakıyorum. Bakabilirsiniz.

Sayfamızın sağlık bölümünde benzer yazıları bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Örneğin; Atkestanesi kremini merak ediyor musunuz? Göz atmak için tıklayın.

“EŞEK SÜTÜ KREMİ” üzerine 32 yorum.

  1. Eşek sütü kremini ilk sizin yazınızda duydum Aldım Çünkü bir yerde karşıma çıktı Merak ettim Beğendim valla fena değil

Bir yanıt yazın