AKCİĞER TEMİZLİĞİ

akciğer-temizliği

Akciğer temizliği uzun yaşamın sırrı. Akciğerleriniz ne kadar temiz olursa o kadar uzun yaşarsınız. Eğer yaşadığınız yer bir şehir ise orada hava kirlidir. Havada ağır metal yüklü gazlar cirit atıyordur.

Bir de sigara kullanıyorsanız! işte o zaman çamura düştünüz demektir. Velev ki, şehirde yaşayan insan sanki çamurlu yoldan geçiyor sadece ayakları çamur oluyor, sigara içen ise adeta o çamurun içine düşüyor. İşte akciğerlerinizin durumu bu.

Akciğerleriniz temiz ise uzun yaşarsınız demiştim. Nitekim rakımı yüksek yerlerde yaşayan insanların akciğerleri daha temizdir. Bu yörelerde yaşayan insanların çok uzun ömürlü olmasının nedeni de budur.

Eğer bir yaylada, medeniyete uzak bir köyde veya yüksek rakımlı yerlerde yaşamıyorsanız akciğerlerinizi düzenli aralıklarla temizlemelisiniz. Böylece egzoz gazlarındaki zararlı metaller, fabrika bacalarından havaya karışan karbondioksit serbestçe nefesimize giriyor.

Sigara kullanmadığı halde neden akciğer kanserine yakalanıyor insanlar? işte bu yüzden. Sizin şimdi ” bizim buralarda öyle kirli havaya sebep olacak bir endüstri yok” dediğinizi işitiyorum. Sizden 50-60 km uzaklıkta bir termik santral olup olmadığına güncel bir haritadan bakın isterseniz.

Akciğer temizliğine, yaşadığımız yer ve sigara alışkanlığımız sebebiyle çok ihtiyacımız var. Bu yüzden konumuzu akciğer temizliği seçtim.

Akciğer temizliği yazımda sizlere akciğerlerinizdeki zararlı maddeleri dışarı atmanıza yardım edecek etkili yollardan bahsedeceğim. Böylelikle trafımızda kolayca bulabileceğimiz, ucuz ve bir o kadar da etkili bu maddelerle akciğer temizliğimizi kolaylıkla yapabileceğiz. Şimdi geçelim akciğer temizliğinde etkili maddelere;

Akciğer Temizliğinde kullanılan besinler

 1. Öncelikle bol su içmelisiniz ve sigarayı bırakın ve endüstri kuruluşlarından uzak yerlerde yaşayın. Bunlarla birlikte ;
 2. Sarımsak haftada en az iki defa çiğ olarak çok etkilidir.
 3. Zencefil bu zararlardan kurtulmanızı hızlandırır.
 4. Yeşil çay kontrolsüz hücre oluşumunu durdurur.
 5. Keçiboynuzu akciğerlere detoks yapar.
 6. Üzüm çekirdeği akciğeri koruyan kuvvetli antioksidan sağlar.
 7. Tere sabah aç karna yendiğinde hızlıca etkisini gösterir, hemen öksürür ve balgam atmaya başlarsınız.
 8. Kekik göğüs tıkanıklığını açar.
 9. Siyah havuç öksürüğe iyi gelir akciğeri hatırı sayılır şekilde korur.
 10. Okaliptüs hırıltıya çok iyi gelir.( Kaynar suya yağı damlatılıp nefes çekilerek alınır.)
 11. Kereviz haşlaması akciğerlerde oluşabilecek hastalıklara karşı kalkan oluşturuyor.
 12. Sebze ve meyveli beslenme sigaradan, şekerden ve glutenden uzak bir doğal yaşam sürmek.

Akciğer temizliği için farklı bir kaynaktan bilgi isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sayfamızın sağlık ve diğer bölümlerindeki yazılarımızı incelemek isterseniz de buraya tıklayın.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

“AKCİĞER TEMİZLİĞİ” üzerine 4 yorum.

 1. Geri bildirim: BÖBREKLER KENDİNİ YENİLEYEBİLİR Mİ? Tek Derdim.com Kök hücre

Bir yanıt yazın