Üç Adımda El Bakımı

Üç Adımda El Bakımı, sizlere üç adımda el bakımını anlatacağım. Öncelikle ellerimizi çok fazla kimyasala maruz bırakarak temizliyoruz. Özellikle sıvı sabunlar elleri temizlememekle beraber çok fazla kurutuyor. Doğal bir sabun bulmak da günümüzde iyice zorlaştı. Metropollerin yoğun iş hayatında kaybolan insanlar ellerini standart ve en ucuz malzemelerle temizliyorlar. Hatta önüne ne gelirse onu sabun olarak kullanıyorlar.

Ellerimiz de bu nedenle diğer cildimizden daha hızlı yaşlanıyor. Yüzümüzün yanına ellerimizi koyarak aynaya baktığımızda farkı görebiliyoruz. Eller alarm veriyor. Ama biz anlamıyoruz. Sabah çorak bir toprak gibi kurumuş ellerimize marketlerden aldığımız, içinde ne olduğunu bilmediğimiz kremleri sürüp çıkıyoruz.

Hele ki işimiz toprakla uğraşmayı gerektiren bir iş ise, ellerimize iki kat daha özen göstermemiz gerekir. Çünkü toprak elleri kupkuru yapar.

Üç Adımda El Bakımı Nasıldır?

Doğal ve ulaşılabilir malzemelerle hızlı ve kalıcı el bakımı. Elleriniz bebek yanağı gibi olacak :)
  1. Önce organik bir sabun alın ve onu her yere giderken yanınızda götürün.
  2. Yatmadan önce ellerimize hindistan cevizi yağı veya zeytin yağı sürerek ellerimize hava almayan malzeme ile sabaha kadar sarılı tutmak.
  3. Ellerimize uyanır uyanmaz güneş kremi sürmeyi unutmamak.

Birinci maddedeki organik sabunu cebimizden ayırmamayı başarabilirsek zaten ellerimizi arı yarıya kurtarmış olacağız. Avm lerdeki köpük sabunlar ellerimize tahmin edemeyeceğimiz kadar çok zarar veriyor. Sadece ellerimize de değil tüm sindirim sistemimize girerek daha büyük sorunlara sebep oluyorlar. Çünkü yıkandığında ellerden kolay kolay çıkmıyor. Eğer peeling uygulamayı seviyorsanız içtiğiniz kahve telvelerini atmayın. Onlarla abartılmamış bir süre peeling yapın, farkı görün.

Cildimize en fazla zarar veren şeyler; güneş, toprak, soğuk, deterjanlar, çeşitli kimyasal maddelerdir. Çok farklı iş sektörlerinde çalışan insanlar var. Örneğin oto tamircilerinin elleri gün boyu kimyasal maddelerin çinden çıkmıyor. Özellikle bu tür işlerde çalışan insanların çok pratik ve kolay ulaşılabilen el bakım malzemelerine ihtiyaçları oluyor.

İnternet araştırmalarında el bakımı ile ilgili bir çok bilgi bulunuyor. Çoğu değerli bilgilerdir. Ben bu yazımda sizleri çok uğraştırmadan, kolay bulunan malzemelerle, hızlı sonuca ulaştırmak istedim. Özellikle sizlere zarar vermeyen ve anti allerjen olan malzemeleri önerdim. Umarım beğenmiş ve faydalanmışsınızdır.

Eğer bu bilgiler sizin için yeterli gelmediyse buraya farklı bir siteden link bırakıyorum.

www.tekderdim.com da sağlık bölümünde sizler için bir çok faydalı bilgi bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın