TUNİK EN KOLAY NASIL DİKİLİR?

tunik en kolay nasıl dikilir

Tunik en kolay nasıl dikilir biliyor musunuz? Önce cesaretle, kesmekten korkmadan. Öyle kalıpla falan uğraşmadan kıyafet üzerinden koyup kesilerek kolayca yapacaksınız. Ha öyle kolaydı dediğinizi duydum.:) Denemek elimizde.İlk dikimlerinizde düz , desensiz bir kumaş tavsiye ederim. Çünkü desenin yönü olma ihtimalini göz ardı etmeden devam edelim. Çiçekli bir kumaşta , çiçeğin saplarının mı yok sa çiçek kısmının mı yakanıza doğru olmasını istersiniz? Ne demek istediğimi anladınız sanıyorum.

TUNİK EN KOLAY NASIL DİKİLİR ?

Esnemeyen bir kumaştan olan ve en severek giydiğiniz, oldukça sade bir üst kıyafetinizi alın. Bu kıyafeti boydan ikiye katlayın. (kollar üst üste gelecek ve ön ortasında kumaş katı oluşacak) Uzunlamasına katladığınız bir kumaşa ön ortası kumaş katına gelecek şekilde yerleştirin. Üzerinden sabunla çizerek kabaca bir şekil oluşturun. Kol altlarını çizerken geniş almalısınız. Yoksa kıyafet kasar.Etek uzunluğunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Etek ucu ile bel kısmı arasında bira açmanızı tavsiye ederim.en az 10 cm kadar. Bu yürürken rahatlık sağlayacaktır. İki yan dikişten yırtmaç da yapabilirsiniz yırtmacın uzunluğu tamamen size kalmış. Kısaca şöyle bir şekil oluşmalı kumaşa kalıbı koyduğunuzda ( ”şöyle bir ”) e tıklayın.

Tunik en kolay nasıl dikilir? konumuzun çizim işi bittikten sonra gelelim kesmeye; Kesmek çok kolay sadece çizdiğimiz sabundan dışa doğru 1-1.5 cm pay vererek keseceğiz. Mümkün olduğu kadar bu dikiş paylarının tüm kenarlarda eşit olmasına dikkat ederseniz dikim daha kolay olacaktır.

Kestiğimiz tuniğimiz dikime hazır. Gördüğünüz üzere tunik modelimizin kol geçirme derdi yok. Yaka da geçirmeyeceğiz. Omuzdan kol ucuna ve alt kol ucundan da etek ucuna kadar olmak üzere dört dikiş kullanarak harika ve çeşit çeşit tunikler dikebiliriz.

Ütümüz her zaman bir köşede sıcak sizi bekliyor olsun. her bir işlemden sonra ütü basın ki işimize engel çıkmasın. Etek uçlarını ve yırtmaçları içe kıvırarak makineye çekin. Yakayı da sıfır yaka olarak temizleyin. Bunun için artan kumaşlardan tam yaka şekline göre parçalar kesip onunla yakayı temizleyebilirsiniz. Yani o parçayı oraya dikip içe kıvırın ve üzerinden makine çekin. Şimdi omuzlardan kol ucuna kol uçlarında da etek yırtmaçlarına kadar makine çekebilirsiniz.

Evde en kolay böyle olur, öğrendiniz mi? Şimdi sizler de eşit çeşit kumaşlardan tunikler dikerek kendi modanızı yaratın.

Kafanıza takılanları yorumlarda sorarsanız size dönüş yaparım. Güle güle giyinin.:) sayfamızın moda bölümüne girerek ilerideki yazılarımızı takip edebilirsiniz.

“TUNİK EN KOLAY NASIL DİKİLİR?” üzerine 17 yorum.

 1. sayfanızı beğeniyorum.Geliştirici bilgi verici ve şaşırtıcı içerikler sunuyorsunuz. Teşekkürler.

 2. Merhaba sayanızı çok beğenerek takip ediyorum. Daha sık yazı paylaşmanızı ümit ediyorum. Yeni yazılarınızı heyecanla bekliyorum.

 3. Teşekkür ederim öncelikle
  çok faydalı bilgiler var sadece bu yazı değil ben tüm yazılarınızı beğeniyorum ve takipteyim sevgiler 🙂

 4. Merhaba bu yazı çok faydalı oldu
  ben de sizin yazınızdan sonra algılarımı yenip araştırma hastanesinde ön dişlerimi kompozit dolgu yaptrdım çok memnunum Teşekkürler.

 5. Sizin sayfanızı takip ediyorum Çok hoşuma gidiyor Daha çok yazı beklyoruz Sayın admin 🙂

 6. Selam
  çok güzel yorumlar var sayfada dikkatimi çekiyor ben de artık yeni yazılarınızı bekliyorum

 7. Geri bildirim: EVDE NEVRESİM DİKİMİ | Tek Derdim.com | evde nevresim dikimi

Bir yanıt yazın